Balmar Alternator 250 AMP 12V 3.15" Dual Foot Saddle K6 Pulley [XT-CR-250-K6]
To see product price, add this item to your cart. You can always remove it later. What's this?
Out of stock
only 0 left
MPN: XT-CR-250-K6
SKU
CWR-97478
Alternator 250 AMP 12V 3.15" Dual Foot Saddle K6 Pulley
Alternator, XT Series, 250A, 12V, Spindle Mount (Single Foot), 3.15in, K6 Serpentine Pulley, Case Ground
Specifications:
  • Amperage: 250A
  • Voltage: 12v
  • Box Dimensions: 9"H x 10"W x 10"L WT: 16 lbs
  • UPC: 676205503501
Brochure (pdf)
UPC: 676205503501
Notify when back in stock
Alternator 250 AMP 12V 3.15" Dual Foot Saddle K6 PulleyAlternator, XT Series, 250A, 12V, Spindle Mount (Single Foot), 3.15in, K6 Serpentine Pulley, Case GroundThis product may not be returned to the o...
Specifications:
  • Amperage: 250A
  • Voltage: 12v
Brochure (pdf)
  • Amperage: 250A
  • Amperage: 250A
More Information
SKU CWR-97478
Brands Balmar
Write Your Own Review
You're reviewing:Balmar Alternator 250 AMP 12V 3.15" Dual Foot Saddle K6 Pulley [XT-CR-250-K6]