KICKER PS5250 5.25" Weather-Resistant Coaxial Speakers f/Motorcycles/ATVs - 4-Ohm, Black [10PS52504]
To see product price, add this item to your cart. You can always remove it later. What's this?
Out of stock
only 0 left
MPN: 10PS52504
SKU
CWR-102077
PS5250 5.25" Weather-Resistant Coaxial Speakers for Motorcycles/ATVs - 4-Ohm, Black
The PS 5-1/4-Inch 2Ω Powersports Coaxial Speaker is built to sound great on the road or the trail – even through a helmet.
Technical Specifications:
  • Woofer Size - 5.25"
  • Tweeters Size - 3/4"
  • Impedance - 4 Ohms
  • Power (Watts RMS) - 50W
  • Peak Power (Watts) - 100W
  • Frequency Response - 60-20,000Hz
Specifications:
  • Cutout Size: 4-7/8"
  • LED Lighting: No
  • Mounting Style: Flush
  • QTY: Pair
  • Size: 5.25"
  • Watts Max: 100w
  • Watts RMS: 50w
Owner's Manual (pdf)
UPC:
Notify when back in stock
PS5250 5.25" Weather-Resistant Coaxial Speakers for Motorcycles/ATVs - 4-Ohm, BlackKICKER® PS speakers are designed by bike riders and power sports enthusiasts. Designed specifically to sound good...
Technical Specifications:
  • Woofer Size - 5.25"
  • Tweeters Size - 3/4"
  • Impedance - 4 Ohms
  • Power (Watts RMS) - 50W
  • Peak Power (Watts) - 100W
Specifications:
  • Cutout Size: 4-7/8"
  • LED Lighting: No
  • Mounting Style: Flush
  • QTY: Pair
  • Size: 5.25"
  • Watts Max: 100w
  • Watts RMS: 50w
Owner's Manual (pdf)
  • Woofer Size - 5.25"
  • Impedance - 4 Ohms
  • Power (Watts RMS) - 50W
  • Peak Power (Watts) - 100W
  • Size: 5.25"
  • Woofer Size - 5.25"
  • Impedance - 4 Ohms
  • Power (Watts RMS) - 50W
  • Peak Power (Watts) - 100W
  • Size: 5.25"
More Information
SKU CWR-102077
Brands KICKER
Write Your Own Review
You're reviewing:KICKER PS5250 5.25" Weather-Resistant Coaxial Speakers f/Motorcycles/ATVs - 4-Ohm, Black [10PS52504]