Quick 500W Heating Element f/Nautic B3 Heaters - 110V [FVSLRSB05110A00]
MSRP:
In stock
only 5 left
MPN: FVSLRSB05110A00
SKU
CWR-54161
500W Heating Element for Nautic B3 Heaters - 110V
  • Made of Incoloy
  • 11" Long
  • 1-5/8" Diameter British threads
  • 7-3/4" Long standard electrical anode rod
Specifications:
  • Type: Parts
  • Box Dimensions: 2"H x 2"W x 12"L WT: 0.9 lbs
  • UPC: 8057090079555
UPC: 8057090079555
500W Heating Element for Nautic B3 Heaters - 110VMade of Incoloy11" Long1-5/8" Diameter British threads7-3/4" Long standard electrical anode rod ...
  • Made of Incoloy
  • 11" Long
Specifications:
  • Type: Parts
  • 11" Long
  • 11" Long
More Information
SKU CWR-54161
Brands Quick
Write Your Own Review
You're reviewing:Quick 500W Heating Element f/Nautic B3 Heaters - 110V [FVSLRSB05110A00]