RHOG5B24060
RHODAN G5 Black 24v 60in Trolling Motor [RHOG5B24060]
Model: G5B24060
The 24V model is Recommended for boats up to 6,000 lbs.
Specifications
Thrust Rating 80 Pounds
Operating Voltage 24VDC
Recommended Circuit Breaker Rating 50A
Propeller 3-Blade Weedless
Shaft Length 60"
Memories Exclusively for Fishing Holes 4
Memories for Routes and/or Fishing Holes 8
Total Memory Locations 12
Maximum Recorded Route Length Over 1000 Miles
UPC:
Model: G5B24060
Specifications
Thrust Rating 80 Pounds
Operating Voltage 24VDC
Propeller 3-Blade Weedless
Shaft Length 60"
Total Memory Locations 12
Operating Voltage 24VDC
Shaft Length 60"
Operating Voltage 24VDC
Shaft Length 60"
More Information
SKU RHOG5B24060
Brands Rhodan
Write Your Own Review
You're reviewing:RHODAN G5 Black 24v 60in Trolling Motor [G5B24060]