RHOG5W24048
RHODAN G5 White 24v 48in Trolling Motor [RHOG5W24048]
Model: G5W24048
The 24V model is Recommended for boats up to 6,000 lbs.
Specifications
Thrust Rating 80 Pounds
Operating Voltage 24VDC
Recommended Circuit Breaker Rating 50A
Propeller 3-Blade Weedless
Shaft Length 48"
UPC: 029402033157
Model: G5W24048
Specifications
Thrust Rating 80 Pounds
Operating Voltage 24VDC
Propeller 3-Blade Weedless
Shaft Length 48"
Operating Voltage 24VDC
Shaft Length 48"
Operating Voltage 24VDC
Shaft Length 48"
More Information
SKU RHOG5W24048
Brands Rhodan
UPC 029402033157
Write Your Own Review
You're reviewing:RHODAN G5 White 24v 48in Trolling Motor [G5W24048]