RHOG5W24060
RHODAN G5 White 24v 60in [RHOG5W24060]
Model: G5W24060
The 24V model is Recommended for boats up to 6,000 lbs.
Specifications
Thrust Rating 80 Pounds
Operating Voltage 24VDC
Recommended Circuit Breaker Rating 50A
Propeller 3-Blade Weedless
Shaft Length 60"
UPC:
Model: G5W24060
Specifications
Thrust Rating 80 Pounds
Operating Voltage 24VDC
Propeller 3-Blade Weedless
Shaft Length 60"
Operating Voltage 24VDC
Shaft Length 60"
Operating Voltage 24VDC
Shaft Length 60"
More Information
SKU RHOG5W24060
Brands Rhodan
Write Your Own Review
You're reviewing:RHODAN G5 White 24v 60in Trolling Motor [G5W24060]